Site Hakkında

Merhaba Dünya!

Bu site Silikon Vadisinde uzun yıllar yaşamış ve çalışmış bir vadi gazisinin içeriden Silikon Vadisine bakma denemesidir. Vadi çok şaşaalı bir yer elbet. Özellikle dışarıdan çok parıltılı görünüyor. İçerinin albenisi de aslında dışarıdan görünen kadar ışıltılı. Zorlukları var, kolaylıkları var. Farklı bir düşünce tarzı gerektiriyor. Farklı bir dünya. Gençlerin çok olduğu, herkesin sürekli yeni birşeyler yapıp Google, Facebook, Apple gibi bir şirket kurma hayallerine daldığı dünyanın başka hiçbir yerinde eşi olmayan ilginç bir yer.

Efendim bendeniz Bilkent Bilgisayar Mühendisliğini bitirdim vakt-i zamanında. Saçımdaki ve sakalımdaki aklara inanırsanız epey zaman olmuş o günden bu güne. Sonra Amerika’nın cazibesine dayanamayıp kapağı bir attım, atış o atış. Önce UC Irvine’da Bilgisayar bölümünde yüksek lisans, ardından da UC San Diego’da işletme yüksek lisansı (MBA) yapıp teknoloji şirketlerinde çalışmaya başladım. Vaktimin çoğu video, TV, medya konuslarında çalışarak geçti. Yarım düzine şirkette çalıştım ve işleyişlerine bizzat şahit oldum. Ürün Müdürü (product manager) ve İş Geliştirme Müdürü (business development manager) olarak çalışınca yüzlerce şirketle muhatap olup çok yakından tanıma fırsatını da buluyorsunuz tabii. Asya, Avrupa ve tabii ki Amerika kıtasında epey gezmişliğim vardır. Amerika’ya geldiğimden beri çok şükür ki hep California eyaletinde mukim oldum. Manası: soğuk, kar, ayaz gibi kavramlar bizim sözlükten çıkalı çok oldu.

İçimden geldiği gibi yazmayı severim ben. Aklıma geleni, gördüğüm güzellikleri ve eksikleri yazmayı planlıyorum burada. Tabii ki ana temamız teknoloji. Benim ilgimi çeken konular sosyal medya, internet, IoT (nesnelerin interneti), sürücüsüz arabalar (otonom sürüş), mobil uygulamalar, medya, TV, video teknolojiler ve daha niceleri. Arada bir yemekten, gezmekten, California’nın ve dünyanın tabii güzelliklerinden bahsetsek de kimse kusura bakmaz sanırım. Kendi blogunda yazmanın avatajları var tabii ki.

Bendenize ulaşmak için Likedin en sağlam yol. Buyrun adres burada:

https://www.linkedin.com/in/altintas/

Twitter hesabımız da bu: @kolaidotcom ve bu @altintask

Bekleriz efendim. Her daim buyrun, misafirimiz olun.